Pipistrel - slovenski šišmiš

Kreirano Petak, 19 Veljača 2016

„Tvornica ultralakih zrakoplova Pipistrel iz Slovenije zanimljiv je primjer ne samo izrade zrakoplova koji postavljaju nove standarde na ovom polju zrakoplovstva, već i dokaz da se iz gotovo ničega može znanjem i ljubavlju prema zrakoplovstvu stvoriti nešto, što je do tada smatrano uspjehom rezerviranim samo za daleko razvijenije zapadne zemlje....što je
rezultiralo stvaranjem kruga ljudi koji su svojim znanjem i predanošću tu titulu zadržali i danas. Iza povijesnog razvoja stvaranja tvrtke Pipistrel ne stoje velikekoorporacije niti neograničeni kapital, već pojedinci koji su spustili poglede mnogih stručnjaka iz područja zrakoplovstva, čija su kritiziranja njihovih početnih projekata bila popraćena podsmijehom...“...link Aeronautika...

- NASA-ina nagrada od milju dolara...by Pipistrel.

Zmajar

Monday the 23rd. Aeroklub Popovača.Joomla 3.0 templates . All rights reserved.